04 december 2018
Residence agenda december
Ga eropuit in deze feestmand
Met de feestdagen voor de deur is het al druk genoeg, maar als je even zin hebt in iets anders, dan is december bij uitstek de perfecte maand om nieuwe dingen te ontdekken. Genoeg te doen! Residence heeft een kleine lijstje voor je verzameld.

Masters of LXRY
Wat: Masters of LXRYWaar: RAI, Amsterdam
Wanneer: 6 t/m 10 december 2018
De komende vijf dagen kun je weer terecht bij de RAI om de meest exclusieve merken te aanschouwen. De nieuwste automodellen worden er gepresenteerd, de laatste interieurtrends, de nieuwste hotspots die je moet bezoeken. Maar ook bijzondere limited editions zijn er te vinden en live muziek. Je zult er in ieder geval niet verhongeren na al dat pracht en praal, 19 topchefs (gezamenlijk goed voor 34 Michelin sterren) zullen gaan koken in het pop-up restaurant M 34.

Fashion Cities Africa
Wie: TropenmuseumWat: Fashion Cities Africa
Waar: Tropenmuseum, Amsterdam
Wanneer: t/m 31 december 2018
Je zou het niet zeggen, maar de modescene is meer dan alleen Europa of de VS. Veel inspiratie wordt geput uit Afrika, waar er een constante mix is van traditionele kledij met met de hedendaagse cultuur, plus de invloed van buitenaf. Een oneindige bron van ideeën in alle delen van Afrika. De tentoonstelling 'Fashion Cities Africa' in het Tropenmuseum neemt je dan ook mee door de ogen kijken van mode-experts uit Casablanca, Johannesburg, Lagos, Nairobi én Nederland. Je maakt bij deze tentoonstelling kennis met levendige en veelzijdige modescenes die de modewereld doen opschudden.

Amsterdam Light Festival
Wat: Amsterdam Light FestivalWaar: Centrum Amsterdam
Wanneer: t/m 20 januari 2019
Voor de zevende keer alweer zet het zet het Amsterdam Light Festival de Amsterdamse binnenstad en de grachten in de schijnwerpers. 'The Medium is the Message', een beroemde uitspraak van de Canadese wetenschapper Marshall McLuhan, is het thema van dit jaar. De rol van het licht in het overbrengen van een boodschap en de stad als medium voor het vertellen van bijzondere verhalen staan centraal. Net als in voorgaande edities brengen jonge gevestigde internationale kunstenaars hun lichtkunsten ten tonele op speciale locaties in Amsterdam. Tijdens het festival zijn er speciale rondvaarten en wandelroutes langs spectaculair verlichte kunstwerken.

De Oude Kerk als muziektempel
Wie: Janet Cardiff en George Bures MillerWat:De Oude Kerk als muziektempel
Waar: Oude Kerk, Amsterdam
Wanneer: t/m 29 april 2019
Canadees kunstenaarsduo Janet Cardiff en George Bures Miller, laat de Oude Kerk Amsterdam fungeren als tempel voor muziek, waar alles drraait op een door geluid gebaseerd kunstwerk. Dit vanwege de naderende voltooiing van de restauratie van het wereldberoemde Vater-Müller Orgel. Voor de duur van de tentoonstelling laten zij een geluidsinstallatie het middelpunt van tijd en ruimte van de Oude Kerk zijn. Bij bezoek word je automatisch onderdeel van een geluidswerk waaraan je kortstondig zelf een bijdrage levert. Je stapt in een werk dat allesomvattend is; het geluid vult de gehele ruimte.

Een kroniek van het oneindige
Wie: Lita CabellutWat:Retrospectief Lita Cabellut – Een kroniek van het oneindige
Waar: Museum Jan van der Togt
Wanneer: t/m 29 april 2019
In de loop der jaren ontwikkelde Cabellut een unieke techniek waarbij ze grootse portretten schildert en traditionele frescotechnieken combineert met het gebruik van olieverf. Door de verflaag van deze imposante werken vervolgens te breken, ontstaat er door de combinatie van toeval en kracht een nieuw beeld. Hiermee wil Cabellut hetgeen we kunnen herkennen en beheersen, loslaten. Het ontstane beeld is vrij ontstaan en heeft een nieuwe essentie gekregen.
Lita Cabellut werd in 1961 in Huesca (Sariñena) geboren, waar ze op straat leefde tot ze op 12-jarige leeftijd werd geadopteerd door een vooraanstaande familie. Ze werd meegenomen naar musea als het Prado in Madrid waar ze in contact kwam met de oude meesters. De jonge Cabellut raakte geïnspireerd door schilderijen van Velázquez, Goya en Frans Hals en de vele fresco’s in haar geboortestad.
Aan de Hollandse kust
Shaken, not stirred
Het ruikt naar thuis
Residence 12: December glow
