Overslaan en ga direct naar de inhoud
Groot stalen gebouw in de stad New York omringd door andere hoge gebouwen.
Fotografie: New Museum.

Koolhaas en Shigematsu geven het New Museum in New York een tweede gebouw

Waar musea vaak naar boven uitbreiden, koos het New Museum aan de Bowery voor de breedte. In maart opende de nieuwe aanbouw, ontworpen door Shohei Shigematsu en Rem Koolhaas van OMA.

Horizontaal in plaats van verticaal

De uitbreiding kwam tot stand in samenwerking met de Amerikaanse architectuur- en designstudio Corgan, voorheen Cooper Robertson. Er kwamen nieuwe galerieën bij, een volledig nieuw toegangsplein en multifunctionele ruimtes voor uiteenlopende programma's en activiteiten. Ook ateliers voor kunstenaars in residentie horen daarbij.

Een ruimere lobby

De lobby werd flink vergroot, met een grotere boek- en museumwinkel en een kunstrijk restaurant van zo'n honderd zitplaatsen. Dat laatste is een ontwerp van Shigematsu en wordt gerund door de Oberon Group.

Een broedplaats voor nieuwe perspectieven

‘Het New Museum is een broedplaats voor nieuwe culturele perspectieven en productie, en de uitbreiding wil een houding van openheid belichamen', aldus Shigematsu. ‘Een nieuw gebouw, opgezet als een sterk verbonden geheel, dat tegelijkertijd een onderscheidend tegenwicht vormt voor de verticale en compacte structuur van het bestaande museum. In plaats van alleen omhoog te reiken, opent het zich horizontaal met ruime galerijen, transparante circulatie en allerlei plekken voor ontmoeting, uitwisseling en creatie.'newmuseum.org

Back to top