Overslaan en ga direct naar de inhoud
Rijnsburgerweg 156
Leiden

Monumentale stadsvilla ‘De Narcis’ te koop!

Dit is zonder twijfel een van de meest markante en herkenbare stadsvilla’s van Leiden. Deze vrijstaande woning, gebouwd in 1904, beschikt over een royaal woonoppervlak van circa 260 m² en is gelegen op een perceel van 684 m². De villa heeft een eigen oprit met parkeergelegenheid voor meerdere auto's en een fraai aangelegde achtertuin op het zuidwesten.

OMGEVING EN BEREIKBAARHEID

De karakteristieke villa ligt op een ideale locatie, op de grens van Leiden en Oegstgeest. Op loop- en fietsafstand bevinden zich onder andere het Centraal Station, de historische binnenstad van Leiden, stadspark De Leidse Hout, en de winkels en voorzieningen van Oegstgeest. Ook de uitvalswegen richting Amsterdam, Den Haag en Rotterdam zijn eenvoudig bereikbaar.

In de directe omgeving vindt u het Bio Science Park, het LUMC, diverse uitstekende (internationale) scholen, kinderopvang en meer. De stranden van Katwijk en Noordwijk zijn eveneens goed bereikbaar met de fiets.

INDELING

Begane grond:
Via het entreeportaal betreedt u de ruime, karakteristieke hal, waar direct de fraaie haardpartij met het opschrift ‘Arbeid Adelt’ opvalt. Vanuit de hal zijn alle vertrekken toegankelijk. Aan de voorzijde bevindt zich een stijlvolle werkkamer met op maat gemaakte eikenhouten boekenkast en bureau.
De woon- en eetkamer zijn gescheiden door originele en-suite schuifdeuren met vaste kasten. De woonkamer aan de voorzijde beschikt over een sfeervolle open haard, een erker met zitbankje en karakteristieke glas-in-loodramen. De achterkamer is ruim, licht, met eveneens een originele open haard en heeft openslaande deuren naar het terras en de tuin.
De keuken sluit perfect aan bij de stijl van het huis, met klassieke kastjes, een oude schouw en granito vloer. Uiteraard is de keuken voorzien van moderne inbouwapparatuur. In 2011 is de keuken uitgebouwd met een serre met vloerverwarming, die ’s winters zeer comfortabel is en in de zomer geopend kan worden naar terras en tuin.
Verder bevinden zich op de begane grond een gastentoilet, een tussenhal met toegang tot twee kelders op stahoogte, en een overdekte fietsenstalling, bereikbaar vanuit de voortuin.

Eerste verdieping:
Een fraaie bordestrap leidt naar de ruime, lichte overloop. Aan de voorzijde bevinden zich twee ruime slaapkamers, waarvan één met toegang tot een balkon.
Aan de achterzijde ligt de royale ouderslaapkamer, met toegang tot een groot dakterras en een en-suite badkamer. Deze badkamer is tevens vanaf de overloop toegankelijk.

Tweede verdieping:
Hier bevinden zich een tweede badkamer (voorzien van douche, bad, wastafel en toilet) en twee sfeervolle slaapkamers van goed formaat. Onder de schuine kap is een bergruimte met onder andere de cv-opstelling.

RONDOM DE WONING

De villa beschikt over een officiële oprit met elektrisch hekwerk en parkeerruimte voor 2 auto's. De fraai aangelegde voortuin is voorzien van een sierlijk, nieuw hekwerk aan de straatzijde.
Aan de zijkant van de woning is ruimte voor een overdekte fietsenstalling.
De zonnige achtertuin ligt ideaal op het zuidwesten en biedt meerdere ruime terrassen, perfect voor grote gezelschappen. Het gazon is ruim genoeg voor kinderen om te spelen of te sporten.
Overdracht
Type Te koop
Vraagprijs € 2.325.000 k. k.
Koopconditie Beschikbaar
Aangeboden sinds 25 juni 2025
Bouw
Soort object Villa
Bouwperiode < 1906
Woning type Vrijstaande woning
Ligging Rand van de stad
Inhoud
Woonoppervlakte 287 m²
Inhoud 974 m³
Perceeloppervlakte 684 m²
Indeling
Aantal kamers 8
Aantal slaapkamers 5
Aantal badkamers 2
Aantal wc's 3
Buitenruimte
Tuin 300 m² Achtertuin
Garage 0 m², 0 auto's
Luxe kenmerken indoor Bijkeuken
Luxe kenmerken outdoor Bordes
Contact
Bedrijfsnaam Graal Makelaardij
Adres Rapenburg 4
2311 EV Leiden
Nederland
Telefoon 071-5161000
Contactpersoon
Naam Graal Makelaardij
Telefoon 071-5161000
Woningen in de buurt
Back to top