Deze editie van Residence staat in het teken van Haute Cuisine Design. De keuken is allang niet meer alleen de plek waar gekookt wordt. Het is het hart van het huis, waar materiaal, kleur en functie samenkomen. Dat zie je ook in het huis op onze cover. Stock Dutch Design gaf een monumentale villa uit 1900 in Engelse stijl haar grandeur terug.
Het pand was in de loop der jaren een school en een rusthuis geweest, en veel van de sfeer was verdwenen. Leonie Hendrikse en haar team herstelden de ornamenten en het art-nouveau-glas-in-lood. Daarbij combineerden ze behang van Morris & Co met een paars plafond en oranje gordijnen. Een stijlkamer werd het dus allerminst. De grote familiekeuken is het warme middelpunt en de speelkamer ligt midden in huis: hier zijn de kinderen overal welkom.
Verder in dit nummer lees je de column van Monique des Bouvrie, waarin je met haar wegdroomt bij een walk-in koelkast. Je kijkt binnen bij de Amerikaanse Sommer Saracevic, die haar thuis vond aan het Vondelpark, en in een appartement in Notting Hill vol vondsten en verhalen. In Toplocaties vind je deze keer een selectie herfstvilla’s.
Fotografie: Taran Wilkhu
Maak kennis met de Rotterdamse ontwerper Maria Tyakina, die hout, steen en glas omvormt tot sculpturale meubels. Daarnaast doe je alvast inspiratie op voor cadeaus onder de kerstboom, of ernaast als ze er niet onder passen. Denk aan een ring van Bibi van der Velden of het daybed Ortigia van Paola Navone voor Baxter.
Fotografie: Rachel Schraven en Isabel Wagenaar
Ze ruilde een carrière in de finance in voor het atelier. Toen Anne Mei Poppe voor het eerst exposeerde, nam ze zich voor dat schilderen een hobby zou blijven als ze niet meer dan twee werken zou verkopen. Het werden er zestig. Verbondenheid loopt als een rode draad door haar werk, van de vroege grafische lijnen tot haar recente serie The Carriers.
Fotografie: Space Content Studio
De bewoners van dit charmante boshuis houden van klassiek, maar wilden uit hun comfortzone. Nicole Dohmen van Atelier ND koos voor zachtgroen, terra en warm wit. Een steenrode mudroom en een blauwgrijs kantoor springen eruit. ‘Van sommige kleuren hebben we wel tien stalen laten maken voordat we precies de goede tint hadden.’
Ontwerp door Judith van Mourik
Achtentwintig pagina’s keukeninspiratie, van robijnrood marmer bij Arclinea tot het houten lijnenspel van Cesar. Chef Joris Bijdendijk, kookboekauteur Vanja van der Leeden en foodcreator Daan van der Lecq vertellen wat ze koken als ze alleen voor zichzelf koken.
Fotografie: Eddy Wenting
Roy Kahmann en zijn vrouw Lindy Hering wonen in een monumentale stadsvilla uit 1880 in Hilversum. Daar hangt maar een klein deel van hun collectie van bijna tienduizend originele fotoprints. Die loopt van Herb Ritts en Irving Penn tot Ed van der Elsken, van wie Roy zijn allereerste print kocht. ‘Ik hou van al die tinten grijs.’ Sinds september zit zijn Hungry Eye Gallery in de Orangerie van Studio Wolterinck in Laren.
Slimme Handen TextielMuseum Hella Jongerius Fotografie: Roel Van Tour
Henri Matisse komt naar Amsterdam. Met Chez Matisse toont H’ART Museum tot en met 14 februari 2027 meer dan tachtig werken uit het Centre Pompidou.
Exclusief voor Residence-lezers geeft curator Birgit Boelens op woensdag 9 december een lezing over de tentoonstelling (€ 15 p.p.). Aanmelden kan via info@residence.nl o.v.v. Lezing Chez Matisse.
Een jaar lang Residence + Traveller voor € 75 in plaats van € 117. Dat is 35% korting. Sluit hier je abonnement af.
Schrijf je hier in voor onze nieuwsbrief.